Gość Radia Pogoda: Marek Siudym, aktor

Karolina Sosnowska
18.03.2019 12:02
A A A
Marek Siudym

Marek Siudym (KAPIF.PL/KAPIF)

Aktor, kabareciarz, ale również zapalony koniarz. W latach 90 - tych grał w popularnym telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. Dziś możemy oglądać go na deskach teatru "Kwadrat" w Warszawie, czy w serialu telewizyjnym "Barwy Szczęścia".

Kabaret Olgi Lipińskiej to było zjawisko telewizyjne, na które widzowie zawsze niecierpliwie wyczekiwali. Choć docenione dopiero po latach, cechowało się szlachetną metaforą oraz inteligentnym żartem literackim. Marek Siudym przyznaje, że: 

Komedia jest bardzo trudnym gatunkiem, wymagającym precyzji, refleksu, wyczucia rytmu i muzyczności. Ktoś kto daje sobie radę w komedii, zawsze poradzi sobie również w dramacie.

Niewiele osób wie, że pasją Marka Siudyma jest jazda konna. Od 1978r. jest instruktorem jeździectwa. Konie zawsze są na pierwszym miejscu, a jeździectwo traktuje jako swój główny zawód, dopiero później stawia aktorstwo. Kolejna pasja Marka Siudyma to również konie, ale... mechaniczne. Od lat jest zapalonym motocyklistą.

Marek Siudym na zjeździe motocyklowym:

Marek SiudymMarek Siudym KAPIF

Marek Siudym przyznaje, że do zawodu aktora podchodzi bardzo profesjonalnie. Jest człowiekiem "do wynajęcia", a od swoich kolegów na planie wymaga bystrości i szybkości myślenia. 

Gra, nie jest procesem emocjonalnym, tylko intelektualnym. Najpierw trzeba postać wymyślić i ją skonstruować, a następnie powielać i za każdym razem odgrywać tę samą rolę w jeden sposób. 

Całego wywiadu z Markiem Siudymem w Radiu Pogoda możecie posłuchać tutaj: 

SŁUCHAJ RADIA POGODA