Gość Radia Pogoda: Magdalena Lamparska, aktorka

Karolina Sosnowska
08.04.2019 13:18
A A A
Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska (KAPIF.pl)

Siostra - chemik, mama - matematyk, a tata - fizyk. Ona - w szkole najlepsza z przedmiotów ścisłych. Jak to się stało, że Magdalena Lamparska, została aktorką? Momentem przełomowym w jej życiu, był wypadek samochodowy, w którym nieszczęśliwie złamała kręgosłup. Od tamtego momentu przewartościowała swoje życie i postanowiła, że nie prześpi ani jednej sekundy.

Magdalena Lamparska ukończyła Warszawską Szkołę Teatralną i mimo młodego wieku, na koncie ma już wiele produkcji filmowych i teatralnych, a nawet wydała swoją własną książkę "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri". Filmy i seriale, w których zagrała biją rekordy popularności. Mowa oczywiście o „Listach do M” oraz „Niani w wielkim mieście”. Konsekwentnie i uparcie dąży do celu i dzięki temu, możemy dziś podziwiać ją na wielkim ekranie.

Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Proces przygotowania do roli teatralnej, jest dla mnie bardzo niezwykły. Szybko uczę się tekstu, bo spacerując po Warszawie – chodzę z własną postacią i do niej mówię. Wierzę w przekonanie, że jeśli aktor ma trening teatralny to zagra wszędzie.

Jest zakochana w Los Angeles. Mieszka tam jej mama i siostra. Magdalena uważa, że jest to miejsce z niezwykłą energią, otwarte i nastawione na komunikację międzyludzką. Pierwsze propozycję współpracy w Ameryce dostawała już w wieku 22 lat! Nie ze wszystkich skorzystała, ale nadal pod czujnym okiem mentorów, szlifowała swój aktorski fach.

Żeby dobrze grać w obcym języku, trzeba włączyć głęboką podświadomość, która pozwala na prowadzenie roli dwutorowo. Pomaga to w improwizacji, równoczesnej grze aktorskiej oraz czytaniu tekstu z kartki, np. podczas castingów.

Aktorka ma wiele planów na przyszłość, związanych z graniem, pisaniem i... prowadzeniem fundacji "Gerlsy". Z niecierpliwością czekamy na nowe projekty, bo wiemy, że będą niezwykłe!

Całego wywiadu Agaty Koryckiej z Magdaleną Lamparską możecie posłuchać tutaj: 

SŁUCHAJ RADIA POGODA