Gość Radia Pogoda: Omenaa Mensah, prezenterka telewizyjna

Klaudia Oświecińska
12.09.2019 00:36
A A A
Omenaa Mensah gościem w Radiu Pogoda

Omenaa Mensah gościem w Radiu Pogoda (Radio Pogoda)

Jest prawdziwym wulkanem pomysłowości i energii. Kocha to co robi i uwielbia zajmować się wieloma rzeczami w życiu. Omenaa Mensah - prezenterka telewizyjna, pogodynka, przedsiębiorca, ekspertka z zakresu autoprezentacji, właścicielka marki meblowej, założycielka fundacji, autorka 2 książek i matka 2 dzieci. Ile rzeczy jest w stanie robić jednocześnie?

Jej pierwszą pracą było zbieranie truskawek, miała wtedy 14 lat. Jest absolwentką 2 kierunków: "Zarządzania i marketingu" oraz "Stosunków międzynarodowych". Jest również doktorantką studiów o profilu ekonomiczno-społecznym. W trakcie studiów pracowała jako modelka, założyła również swój pierwszy biznes, firmę "Omi Hair" zajmującą się stylizowaniem afrykańskich fryzur i pleceniem warkoczy. Z koleżankami otworzyły 3 salony w Polsce. Swoją przygodę z telewizją zaczęła w programie o edukacji seksualnej "Red Light" w TVN7. Przez kontrowersyjną tematykę programu media poprowadziły w jej kierunku nagonkę, zasypując ją lawina krytyki. Omenaa wygrała w tej sprawie wiele procesów sądowych. Mimo wielu negatywnych opinii nie żałuje udziału w programie.

Gdyby nie ten program to by mnie tutaj nie było i bym nie mogła robić tych wszystkich rzeczy dla dzieci w Afryce

W 2003 r. zaczęła prowadzić prognozę pogody w TVN. Na początku stresowała ją praca pogodynki i uczęszczała na lekcje dykcji.

Stresowałam się prowadząc prognozę pogody bo to był program na żywo, wcześniej pracowałam w innym trubie

Omenaa MensahOmenaa Mensah fot. materiały prasowe

Wystąpiła w wielu programach rozrywkowych i została zwyciężczynią "Małych gigantów":

Miałam super drużynę pogodnych

W 2008, wraz ze swoją córką Vanessą, prowadziła program kulinarny "Kuchnia czynna całą dobę."

Omenaa Mensah, Vanessa MensahOmenaa Mensah, Vanessa Mensah Facebook: OmenaaMensah

Na antenie Domo+ prowadziła program "Domy Gwiazd", w którym odwiedzała Domy polskich celebrytów.
Niedługo ruszy jej nowy program, w którym pokazywać będzie najbardziej ekskluzywne domy w Polsce.

Pokaż mi swoje 4 ściany, a powiem ci kim jesteś

Uważa, że po wystroju domu można stwierdzić jaką ma osobowość. Sama w domu posiada wiele pamiątek z całego świata.

Omenaa Mensah uważa, że pomaganie to obowiązek każdej znanej osoby, ponieważ to właśnie takie osoby mają wpływ na opinię publiczną.


Jej fundacja zbiera pieniądze na budowę szkoły w Afryce. Chce zbudować dużą, porządną szkołę, która będzie wizytówką polaków.

Wolę zrobić coś dobrze, na poziomie, z klasą, raz, niż kilka razy byle jak

W ramach zbiórki pieniędzy organizuje spektakl teatralny, z którego dochody zostaną przeznaczone na budowę szkoły. Jest to lekki i przyjemny ale kontrowersyjny spektakl o tolerancji. Poruszona zostanie w nim między innymi tematyka niepełnosprawności, rasizmu i homoseksualizmu. W sztuce pojawi się wiele znanych twarzy między innymi takich jak: Olaf Lubaszenko, Katarzyna Glinka, Patrycja Kazadi, czy Stefano Terrazzino.

Omenaa uważa, że temat tolerancji w Polsce jest bardzo ważny, w wywiadzie w Radiu Pogoda wspomina, że jej Ojciec spotkał się z brakiem tolerancji przez to, że jest ciemnoskóry.

Omenaa Mensah podczas rozpoczęcia budowy szkoły w Ghanie (fot. materiały prasowe)Omenaa Mensah podczas rozpoczęcia budowy szkoły w Ghanie (fot. materiały prasowe) Omenaa Mensah podczas rozpoczęcia budowy szkoły w Ghanie (fot. materiały prasowe)

Omenaa wywodzi się z plemienia Aszantów, czyli rodu arystokracji wśród Kenijczyków. Imię otrzymała po babci, oznacza ono siłę i złoto.

Całego wywiadu Anny Stachowskiej z Omeną Mensah możecie posłuchać tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA