Gość Radia Pogoda: Violetta Arlak, aktorka

Klaudia Oświecińska
18.09.2019 12:03
A A A
Violetta Arlak gościem Anny Stachowskiej

Violetta Arlak gościem Anny Stachowskiej (Redakcja Radia Pogoda)

Choć rzadko udziela wywiadów, chętnie przyjęła zaproszenie Radia Pogoda. Violetta Arlak -aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Najbardziej znana jest z roli wójtowej Haliny Kozioł w serialu "Ranczo". Za co kocha teatr? O czym marzy? O co "biega" w jej życiu? Czy często "gotuje się" na scenie? - O tym posłuchać możecie w wywiadzie.

Początkowo chciała zostać baletnicą, ale los zdecydował inaczej- została aktorką. Choć trzykrotnie nie przyjęto jej do szkoły teatralnej, nie przeszkodziło jej to w drodze do kariery. Zaczęła grać w Krakowskim Teatrze 38. Gdy przeniosła się do Kielc stała się ulubienicą publiczności. Wykreowała tam ponad 30 głównych ról i zdobyła sześciokrotnie uznanie widzów w postaci nagrody „Dzika Róża”.

Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1998 r., grając postać „Sąsiadeczki” w nagradzanym filmie Doroty Kędzierzawskiej "Nic". Wystąpiła w niemalże 80 produkcjach filmowych i telewizyjnych głównie w rolach epizodycznych i drugoplanowych. Największą sławę przyniósł jej serial "Ranczo", w którym wciela się w postać wójtowej. Violetta Arlak w wywiadzie na temat serialu powiedziała:

Ciesze się, że udało mi się trafić w takie miejsce..udało nam się pewnymi postaciami zapisać się

Aktualnie możemy oglądać Viole na deskach warszawskich teatrów. Już 28 września premiera hitowej, światowej komedii w Teatrze Capitol- „O co biega”, czyli kto jeszcze schował się w szafie, gdzie zobaczymy ją w roli pani Skillon.

W wywiadzie wspomina o przewrotności aktorstwa:

Są aktorzy skromnego wzrostu, a jak wchodzą na scenę i zaczynają proponować to aż się w nich zakochujemy i nie widzimy że są niewielcy, bo rosną w naszych oczach

Całego wywiadu Anny Stachowskiej z Violetta Arlak możecie posłuchać tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA