Gość Radia Pogoda: Danuta Błażejczyk, piosenkarka

Klaudia Oświecińska
30.10.2019 11:20
A A A
Gość Radia Pogoda - Danuta Błażejczyk

Gość Radia Pogoda - Danuta Błażejczyk (Redakcja)

Oryginalna artystka z niesamowitą energią o ciekawej barwie głosu, z niebanalnym repertuarem. Zapraszamy na rozmowę o dzieciństwie, o tym dlaczego Janis Joplin sprawiła, że myślała już tylko o śpiewaniu, o przyjaźni z Danutą Rinn i o tym, co w życiu jest najważniejsze!

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w chórku w zespole Maryli Rodowicz.

Jako Danuta Błażejczyk zadebiutowała w 1985 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie otrzymała specjalną nagrodę jury za indywidualność artystyczną z piosenka „Taki cud i miód”.

Obejrzałam występ po 30 latach... I co mnie urzekło w tej młodej Danucie? Ja miałam tą radość wypisaną na twarzy, dla takich chwil warto żyć!

Współpracuje z najlepszymi tekściarzami i kompozytorami. Do jej debiutanckiego utworu "Taki cud i miód" słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Włodzimierz Korcz.

Występ artystki ze zwycięską piosenką "Taki cud i miód" 16 lat później na tej samej scenie w Opolu.

 

Jak wspomina w wywiadzie muzyka i występowanie na scenie wiele dla niej znaczy.

Bez publiczności byśmy nie istnieli. Ja mogę sobie w łazience zaśpiewać, ale jak już się raz usłyszy oklaski to człowiek potrzebuje tego wszystkiego.

Jest założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę, której celem jest wspieranie i popularyzacja przedsięwzięć kulturalnych z dziedziny literatury, teatru, muzyki, sztuk plastycznych, fotografii i filmu. Fundacja organizuje i finansuje projekty kulturalne i artystyczne oraz przyznaje stypendia pieniężne i nagrody dla artystów oraz szczególnie uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży.

Całego wywiadu z Danutą Błażejczyk możecie posłuchać Państwo tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA