Gość Radia Pogoda: Piotr Zelt, aktor

Joanna Ciółkowska
05.02.2020 13:43
A A A
Piotr Zelt w Radiu Pogoda

Piotr Zelt w Radiu Pogoda (Redakcja)

Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda był Piotr Zelt - aktor teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy. Wielką rozpoznawalność przyniosła mu rola Arniego w serialu "13 Posterunek" Telewizji Polsat.

Urodził się w Łodzi. Uczęszczał do liceum im. Tadeusza Kościuszki, w którym trafił do koła teatralnego i zainteresował się aktorstwem. W 1992 roku ukończył Wydział Aktorstwa PWSFTviT w Łodzi.

Piotr Zelt - tutaj na tegorocznym Festiwalu Gwiazd w MiędzyzdrojachPiotr Zelt - tutaj na tegorocznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Fot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta

Oprócz kultowej roli Arniego w serialu "13 Posterunek" grał w produkcjach Kieślowskiego, Żuławskiego, Machulskiego czy Ślesickiego. Występował na deskach Teatru Dramatycznego w latach 1992-2000. Grał też między innymi w teatrach: Teatr Jestem, Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Atlantis czy Teatr Komedia.

 

Obecnie Piotra Zelta możemy podziwiać w kilku sztukach teatralnych, między innymi w spektaklu w reżyserii Ewy Kasprzyk "Czarno to widzę, czyli wymieszani i posortowani", gdzie wciela się w postać Malwiny. Od kilku lat prowadzi również swój program motoryzacyjny "Na Osi". Angażuje się w różne akcje charytatywne, był twarzą kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję."

Poza aktorstwem Piotr Zelt interesuje się sportem. Uprawia hokej na lodzie, kolarstwo i narciarstwo. W pozytywnej rozmowie z Anną Stachowską mówi właśnie o swoich pasjach, o akcjach charytatywnych oraz o tym, kto oczarował go w szkole teatralnej i nad czym tam pracował.

Całej rozmowy możecie Państwo posłuchać tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA