Gość Radia Pogoda: Ilona Łepkowska, pisarka

Joanna Ciółkowska
19.02.2020 12:46
A A A
Ilona Łepkowska w Radiu Pogoda

Ilona Łepkowska w Radiu Pogoda (Redakcja)

Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda była Ilona Łepkowska - polska pisarka, scenarzystka serialowa i filmowa. Nazywana "królową polskich seriali". Spod jej pióra wyszły między innymi seriale takie jak "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Barwy szczęścia".

Ilona Łepkowska urodziła się w 1954 roku w Warszawie. Ukończyła studia na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W 1982 roku ukończyła też Zaoczne Studium Scenariuszowe przy PWSFTviT w Łodzi.

Ilona Łepkowska/AGIlona Łepkowska/AG Ilona Łepkowska/AG

Spod pióra Pani Ilony wyszło wiele znanych i lubianych produkcji telewizyjnych i filmowych. "Klan", "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia" czy "M jak miłość" to tylko niektóre z seriali, które współtworzy. Pracowała też przy scenariuszach do filmów takich jak "Och, Karol", "Kogel-mogel", "Galimatias, czyli kogel-mogel II", "Nigdy w życiu!" czy "Och, Karol 2".

Ilona Łepkowska nie ogranicza się do pisania scenariuszy. Już 26 lutego ukaże się jej najnowsza książka "Idealna rodzina", która jak sama mówi, ma na celu nie tylko rozbawić czytelnika, ale i skłonić go do refleksji. Nie jest to pierwsza książka Pani Ilony - ma już na koncie powieść "Pani mnie z kimś pomyliła" oraz książkowe adaptacje swoich scenariuszy.

Książka Ilony Łepkowskiej 'Idealna rodzina'Książka Ilony Łepkowskiej 'Idealna rodzina' Redakcja


W rozmowie z Anną Stachowską Pani Ilona zdradza kulisy pracy scenarzystki, mówi o swojej drodze do sukcesu oraz o tym, w czym tkwi jej fenomen. Dowiecie się też Państwo czegoś o jej najnowszej książce, którą pisała na wakacjach oraz o powstaniu czwartej części "Kogla-mogla".

Cała rozmowa z Iloną Łepkowską jest dostępna tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA