Gość Radia Pogoda: Anna Korcz, aktorka

Joanna Ciółkowska
29.02.2020 12:04
A A A
Anna Korcz w Radiu Pogoda

Anna Korcz w Radiu Pogoda (Anna Korcz)

Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda była Anna Korcz - aktorka filmowa, serialowa, teatralna i businesswoman. Pełna pasji i energii, którą wielokrotnie ukazywała w swoich kreacjach aktorskich.

Urodziła się 30 lipca 1968 roku w Warszawie. W 1992 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1989 roku grając rolę córki jednego z bohaterów w filmie "Nocny gość" Stanisława Różewicza.

Anna Korcz, Na wspólnej.Anna Korcz, Na wspólnej. X-news

Pani Ania zagrała w filmach takich jak "Operacja Samum" w reżyserii Władysława Pasikowskiego czy "Chopin. Pragnienie miłości" w reżyserii Jerzego Antczaka. Popularność przyniosła jej rola Izabeli w serialu TVN "Na Wspólnej", w którą wciela się od 2003 roku. Na początku swojej kariery związana była z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Później współpracowała między innymi z teatrami 6. piętro i Kamienica. Obecnie możemy podziwiać Panią Anię w spektaklu "Czarno to widzę, czyli wymieszani i posortowani" w reżyserii Ewy Kasprzyk.

Z Anną Stachowską rozmawia o tym, co zdecydowało, że została aktorką, o głównych rolach, które odrzuciła po szkole teatralnej i o roli, w którą wcieliłaby się najchętniej.

Całej rozmowy możecie Państwo posłuchać tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA