Gość Radia Pogoda: Marek Dutkiewicz, autor tekstów piosenek

Snizhana Huralska
04.03.2020 13:47
A A A
Marek Dutkiewicz w Radiu Pogoda

Marek Dutkiewicz w Radiu Pogoda (Redakcja)

Gościem Anny Stachowskiej i Radia Pogoda był Marek Dutkiewicz - polski autor tekstów piosenek, dziennikarz, scenarzysta i wydawca. Jest autorem kilkuset teksów do piosenek, które stały się hitami.

Marek Dutkiewicz na początku swojej kariery był związany z Rozgłośnią Harcerską oraz Młodzieżowym Studiem „Rytm”. Realizował też filmy dokumentalne i reportaży dla Telewizji Polskiej.

Marek DutkiewiczMarek Dutkiewicz MATEUSZ SKWARCZEK

Ma na swoim koncie takie przeboje jak:„Aleja gwiazd”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Noc komety”, „Tak dobrze mi w białym”, „Panna pszeniczna” i wiele innych. Współpracował między innymi z takimi artystami jak: 2 Plus 1, Zdzisława Sośnicka, Trubadurzy, Piotr Szczepanik, Skaldowie i Irena Jarocka.

 

W 1983 r. otrzymał II nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za piosenkę pod tytułem „Szklana pogoda”. Cały swój autorski dorobek podsumował na płytach Przeboje życia z 1993 i Złote przeboje w 1996.

 

Marek Dutkiewicz jest nie tylko autorem tekstów piosenek, był jurorem w jednym z odcinków programu „Szansa na sukces” w 2007 r. z Małgorzatą Ostrowską i Wojciechem Trzcińskim.

W rozmowie z Anną Stachowską rozmawia o tym jak powstawały największe jego przeboje, o wieloletniej współpracy z Romualdem Lipko i czy nadal żałuje, że nie udało mu się nagrać piosenki z Czesławem Niemenem.

Cała rozmowa jest dostępna tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku od 22:00, tylko w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA