Wieczór autorski w Radiu Pogoda: Czerwone Gitary

Joanna Ciółkowska
21.12.2019 13:38
A A A
Czerwone Gitary w Radiu Pogoda

Czerwone Gitary w Radiu Pogoda (Radio Pogoda)

Gośćmi Anny Stachowskiej i Radia Pogoda byli członkowie zespołu Czerwone Gitary w składzie: Jerzy Skrzypczyk - wokalista, perkusista, lider z zespołem związany od początku czyli od 55 lat i Arkadiusz Wiśniewski - wokalista, basista, kompozytor, w zespole od 17 lat.

Czerwone Gitary to jeden z najważniejszych polskich zespołów bigbitowych. Zespół został założony w 1965 roku w kawiarni "Crystal" w Gdańsku Wrzeszczu. Dokładnie 3 stycznia będą obchodzili swoje 55-lecie istnienia. Zapraszamy do posłuchania rozmowy przepełnionej wspomnieniami.

Jerzy Skrzypczyk to perkusista, wokalista i kompozytor, który w skład legendarnych Czerwonych Gitar wchodzi od samego początku. Od 1997 roku jest też liderem zespołu. Stworzył przeboje takie jak "Uwierz mi Lili", "Jeśli tego chcesz", "Najpiękniejsze są polskie dziewczyny" czy "Słońce za uśmiech". Został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w 2010 roku.

Czerwone GitaryCzerwone Gitary fot. Materiały prasowe

Arkadiusz Wiśniewski jest polskim multiinstrumentalistą, wokalistą i kompozytorem, który swoją przygodę z Czerwonymi Gitarami rozpoczął w 2002 roku. Nagrał z zespołem cztery albumy. Skomponował utwór "Senny szept", który promował płytę "Czerwone Gitary OK".

Koncert Czerwonych Gitar i Płockiej Orkiestry SymfonicznejKoncert Czerwonych Gitar i Płockiej Orkiestry Symfonicznej PIOTR AUGUSTYNIAK


Całego wywiadu z Jerzym Skrzypczykiem i Arkadiuszem Wiśniewskim możecie Państwo posłuchać tutaj:

Program "Wieczór autorski w Radiu Pogoda" w każdy piątek o 22:00. Audycja powstaje we współpracy z:

ZAiKS mat. prom.ZAiKS mat. prom. ZAiKSSŁUCHAJ RADIA POGODA